Gyermekkarácsony

Hátrányos helyzetű gyermekeket láttak vendégül egy napra az Országházban

Krónika
  • 2016.12.19. - 01:57

Hatvannyolc magyarországi, valamint hetvenkilenc erdélyi, felvidéki, horvátországi, vajdasági, kárpátaljai és burgenlandi településről több mint nyolcszázötven, hátrányos helyzetű, rossz anyagi körülmények között élő általános iskolás gyereket hívtak meg az Országgyűlés és a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat közös szervezésében megrendezett Országházi Gyermekkarácsonyra.

Gyermekkarácsony
(Fotó: Kocsis Zoltán)

Az ünnepség házigazdája Kövér László, az Országgyűlés elnöke volt, aki a Ház kulcsát átadva, egy napra átengedte a gyermekeknek a Parlament termeit. Idegenvezetők mutatták be az Országház nevezetességeit a vendégeknek, akik megtekinthették a díszőrség váltását is, emellett számos érdekes programon vehettek részt, miközben neves előadók szórakoztatták őket. A gyermekek világhírű sportolókkal, így például Erdei Zsolt ökölvívóval vagy Polgár Judit nemzetközi nagymester sakkozóval is találkozhattak.

Reklám