Gyengülés csökkenő forgalomban a múlt héten

Budapesti Értéktőzsde

Gazdaság
  • 2018.04.03. - 02:54

Csökkenő forgalom mellett gyengült a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe a múlt héten, a négy kereskedési nap utolsó napján, csütörtökön a BUX 37 258,90 ponton állt, ami előző heti záró értékénél 978 ponttal, 2,56 százalékkal alacsonyabb.

 A részvénypiac heti forgalma meghaladta a 33,4 milliárd forintot az előző heti 66 milliárd forint után, a vezető részvények árfolyama a Magyar Telekom kivételével gyengült. Az Equilor Befektetési Zrt. a távirati irodához eljuttatott tőzsdei elemzésében hozzátette, továbbra is bizonytalan a nemzetközi befektetői hangulat. Ez a hazai részvényárfolyamokon is meglátszott, meglehetősen hektikusan mozog a piac, és ebben nem is várnak változást a közeljövőben. A Magyar Telekom a korábbi csökkenés után oldalazó mozgást végez, itt lehet számítani egy hamarosan induló pozitív korrekciós hullámra. Az elemzésben felidézték azt is, hogy múlt kedd délután kamatdöntő ülést tartott a Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsa, ahol nem volt meglepetés. A kamatszintek továbbra is változatlanok maradtak, és az inflációs kilátásokat is változatlannak tartják a jegybank szakemberei, a gazdasági növekedési kilátásokkal kapcsolatban viszont optimistábbak lettek.

Reklám