Gyengítette a Molt az INA-val való konfliktus

Növekvő forgalom a magyar tőzsdén

Gazdaság
  • 2019.03.25. - 01:49

Növekvő forgalom mellett emelkedett a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe múlt a héten, a BUX 41 931,67 ponton zárt pénteken, 596,47 ponttal, 1,44 százalékkal magasabban az előző heti záróértékénél.

A részvénypiac heti forgalma 91,79 milliárd forint volt az előző, négynapos kereskedési héten elért 52,50 milliárd forint után, a vezető részvények vegyesen teljesítettek, a Magyar Telekom és az OTP erősödött, a Mol és a Richter gyengült. Az Equilor Befektetési Zrt. az MTI-hez eljuttatott elemzésében kiemelte, április 8-án dönthetnek az Opus és a Konzum részvényesei az összeolvadás részleteiről. A befektetési társaság elemzésében rámutat arra is, hogy újabb konfliktus alakult ki a Mol és az INA között a sziszeki finomítóval kapcsolatban. A horvát cég szeretné nyereségessé tenni a finomítót, míg a magyarok inkább bezárnák azt. A Mol a bezárással jobban járna.

Reklám