Gólpassz a szilvafától

Egy skót focipályára véletlenül több gyümölcsfát ültettek

Krónika
  • 2017.02.15. - 12:26

A skóciai Logie Durno városában, Aberdeenshireben a „biodiverzitás növelése végett” gyümölcsfákat ültettek – csak éppen egy futballpálya kellős közepére. A helyiek tiltakoztak, a döntéshozók elnézést kértek a hibáért.

Az Aberdeenshire-i tanács döntése értelmében a megyében növelni kellett a biodiverzitást, így a skót vidéken nekiálltak gyümölcsfákat ültetni. A tágas, füves mezők kiválóan alkalmasak erre a célra, így egy szép napon Logie Durno városa is gazdagodhatott néhány fával – de a helyi lakosok azzal szembesültek, hogy a váratlan ajándék a környékbeli focipálya kellős közepére érkezett. Ez érthető módon összezavarta a pályát látogató gyerekeket (illetve a felnőtteket is): „ha a tanács nem azért ültette őket pont a kapu elé, hogy legyen mivel gyakorolni a cselezést, nem értem, mire gondoltak” - mondta egy durnói férfi.

A tanács szóvivője elnézést kért a hibáért, és arra hivatkozott, hogy tudomásuk szerint a pályát alig használták, valamint megígérte azt is, hogy a következő hasonló akció előtt konzultálnak majd a helyiekkel is.  

Reklám