Nyolcvanezer embernek kellett már elhagynia otthonát az amerikai Kalifornia államban, ahol napok óta megállíthatatlannak tűnő erdő- és bozóttűz tombol.

Jerry Brown kormányzó szükségállapotot hirdetett, San Bernardino környékén hétszáz tűzoltó küzd folyamatosan a lángokkal, a hatóságok már lezárták a Las Vegast és Los Angelest összekötő főutat is. A rendőrség őrizetbe vett egy ismert piromániás férfit is, akinek köze lehet a történtekhez.



