Országszerte – miként a világon sok helyen, lásd 5. oldalunk – megemlékezéseket tartottak tegnap a nemzetközi holokauszt-emléknap alkalmából.

A fővárosi Cipők a Duna-parton emlékműnél beszédet mondott Mikola István biztonságpolitikai és nemzetközi együttműködésért felelős államtitkár, aki szerint az emlékezés azt a reményt hordozza, hogy a történelmi tanulságok őszinte kimondásával el tudjuk érni az embereket, a lelkeket, hogy megfelelő oktatási programokkal, magunk és mások iránti tiszteletre neveléssel fel tudjuk készíteni a jövő generációt egy emberségesebb világ építésére. Napközben, a Holokauszt Emlékközpont és az izraeli nagykövetség által szervezett eseményen Ilan Mor izraeli nagykövet úgy fogalmazott, az antiszemitizmus elleni harc nemcsak a zsidó emberek ügye, hanem globális kihívás, amelyet mindenkinek vállalnia kell. „Ma emlékezünk az áldozatokra, és próbáljuk megérteni, mi történt több mint hetven évvel ezelőtt, amikor a rasszizmus, az előítéletek és a gyűlölet szabadon tombolhatott” – mutatott rá.



