Fény az éjszakában

Krónika
  • 2018.11.30. - 02:07

Tegnap útjára indították a csillamosnak is becézett budapesti fényvillamost, amely immár tizedik alkalommal közlekedik az adventi időszaktól kezdődően.

fényvillamos
(Fotó: Papajcsik Péter)

A normál díjszabással igénybe vehető nosztalgiajáratot háromezer-ötszáz fényfüzéren csaknem negyvenezer hideg fehér, illetve kék színű LED világítja meg. Utasterében szintúgy ünnepi díszítés látható. A járat a korábbi évekhez hasonlóan több vonalon is közlekedik, tegnap a 2-es, ma pedig a 49-es villamos vonalán szállhatunk fel rá.

A fényárban úszó szerelvényen január 6-ig, vízkereszt napjáig  lehet utazni. (VB)

Reklám