Hatszázötven program, köztük kiemeltként egy Haydn-oratórium, a Csík Zenekar és Presser Gábor közös koncertje, illetve színházi előadások várják az Ördögkatlan Fesztivál látogatóit, amelynek egyik díszvendége Snétberger Ferenc.
Utóbbiak közül a Sztalker Csoport az első önálló bemutatóját az Ördögkatlanra időzítette: ifjabb Vidnyánszky Attila és Vecsei H. Miklós társulata Faulkner Míg fekszem kiterítve című szövegét állítja színpadra. Az előadást négyszer adják elő az Ördögkatlanon, ezután vidéken játsszák, a jövő évadtól pedig Budapesten is. Szintén itt tartják a K2 Színház premierjét, a Baranyai gyöngyösbokréta című darab az ősztől a MU Színházba kerül.
A tájékoztatás szerint a színházi eladások között lesz még a Vaterland a Forte Társulattól, az Orlai Produkciótól több színdarab, a Vígszínházból a Márai-monodráma és a Katona József Színházból a Miskin herceg.
Kiemelt esemény a beremendi Megbékélés-kápolnában augusztus 3-án Haydn oratóriumának, a Teremtésnek az előadása a Hungarian Studio Orchestra, a Nemzeti Énekkar tagjaiból álló kórus, valamint Kolonits Klára, Brickner Szabolcs, Erdős Attila énekművészek közreműködésével és Dinyés Dániel vezényletével. Szintén kiemelt program ma este a Csík Zenekar és Presser Gábor közös koncertje, illetve Both Miklós Ukrán Udvara, ahol négy nap alatt a négy évszak emblematikus falusi szokásait idézik fel.
Az irodalom képviseletében jelen lesz mások mellett Nádasdy Ádám, Darvasi László, Szarvas József színművész, Turi Tímea és Totth Benedek, a táncművészeti programok között található a TranzDanz fellépése, és ezúttal a belga Circus Marcel társulata képviseli a kortárs cirkusz műfaját. Megújul a közkedvelt Aralica Kert helyszíne, ahol naponta gyermekprogramok lesznek, majd koncertek és táncházak várják a látogatókat.
A fellépő zenészek sorában van a Boban Marcovic Orchestra és Tóth Gabi, a PASO, a 30Y, a Kiscsillag, a Quimby, Snétberger Ferenc és tanítványai, a Grund – Vígszínházi Fiúzenekar, Frenk, Balogh Kálmán és Lukács Miklós, a Budapest Bár Udvaros Dorottyával és Jordán Adéllal, az Anima Sound System, Tompos Kátya, a Bohemian Betyars és a Parno Graszt, a Kerekes Band, illetve Lajkó Félix, Volosi és Alexander Balanescu.
Amint a minapi beharangozó sajtótájékoztatón Bérczes László főszervező elmondta, átlagosan hetven-nyolcvanezren vesznek részt a fesztiválon, az idén is hasonlóra számítanak. Közlése szerint az esemény 200 millió forintos költségvetésének túlnyomó része állami támogatás, és egy tavalyi felmérés szerint a látogatók 300 millió forintot hagynak a településeken.



