Ikonikussá vált mára a világ legextrémebbnek tartott fesztiválja, az egyesült-államokbeli Nevadában 1986 óta évente megrendezett Burning Man.

A radikális gondolatoktól sem mentes közösség a társadalomból kivonulásra helyezi a hangsúlyt, ezért néha el is éget egyet-egyet a kiállított óriásszobrokból. Bár a vendégek java része tehetősnek mondható, a fesztiválon tilos a pénz használata, s a rendezvény már régóta nonprofit alapon működik.



