Helyi, egyben nemzeti értékek megőrzését támogatja a Földművelésügyi Minisztérium. A tárca erre negyedmilliárd forintot oszt szét a pályázók között.
Az államtitkár közölte: kétszáz pályázat érkezett. A minisztérium 250 millió forint pályázati pénzt oszt szét a helyi és a tájegységi értékek megőrzésére 122 nyertes között. Hozzáfűzte: a pályázat elősegíti a nemzeti értékek megőrzését az eljövendő nemzedékeknek. Szakáli István Loránd hungarikumokért felelős helyettes államtitkár jelezte: a pályázat első két kategóriájában egy-két millió forintnyi összeget nyertek a pályázók, a harmadikban pedig egy-hat millió forintot.
V. Németh Zsolt megjegyezte: folyamatosan ismertetik a világgal a magyar értékeket. Így voltak hungarikumbemutatók Lengyelországban, Németországban, Malajziában, Kenyá-ban és az Egyesült Államokban is.



