Elmosta az eső a virágkarnevált

Emberemlékezet óta nem volt ennyire rossz az idő a debreceni felvonuláson

Krónika
  • 2015.08.21. - 00:51

Zuhogó esőben tartották meg tegnap a debreceni virágkarnevált.

virágkarnevál 20150821
(Fotó: MTI - Czeglédi Zsolt)

A szervezők arra kényszerültek, hogy változtassanak a tizenhat virágkocsi és a művészeti csoportok – kétezer táncos és zenész – felvonulási menetén, amelyet később meg is bontottak: előbb a táncosok mutatták be produkcióikat a rövidített útvonalon, majd a virágkocsik vonultak végig a belvárosból a Nagyerdőbe, ahol a Békás-tó partjára tervezett programokat végül elhalasztották az eső miatt. Korábban is előfordult, hogy nyári zápor színesítette a karnevált, de ilyen hidegben, szélben és zuhogó esőben még soha nem vonult a karneváli menet – mondták idős városlakók a távirati iroda tudósítójának.

Reklám