Ez jellemezte a Juventus és az AC Milan dohai találkozóját az olasz szuperkupáért. A bajnok és kupagyőztes torinói csapat kezdett jobban, Giorgio Chiellini góljával előnybe került a 18. percben.

A Milan azonban nem hagyta magát, szinte az első lehetőségéből egyenlített Giacomo Bonaventura góljával. Végül kiegyenlített párharccal (amilyen volt a képen is látható csata Paletta és Mandzukic között) zárult a finálé, de a Juve az utolsó pillanatokban „számon kért” egy büntetőt a bírón. De nem tizenegyes döntött, hanem tizenegyesek! Ebben 3-3 után, az utolsó párban Dybala hibázott, Pasalic nem, így az AC Milan nyerte a kupát. A piros-feketék ötéves várakozás után nyertek ismét trófeát.



