Elbúcsúzott a színpadtól a Kossuth-díjas Vári Éva

Kultúra
  • 2017.05.08. - 00:44

A Belvárosi Színházban A nagy négyes című sikerdarab szombati utolsó előadásán búcsúzott a rendszeres szerepléstől Vári Éva Kossuth- és Jászai-díjas, érdemes és kiváló színművész.

Vari
(Fotó: MH)

Mint korábban bejelentette, a csaknem hatvanévnyi színpadi munka kifárasztotta, pihenni szeretne, de talán alkalmanként ezután is pódiumra áll. Eddigi pályáján a kaposvári, a pécsi teátrum, majd budapesti társulatok tagjaként a drámairodalom jelentős alkotóinak műveiben játszott Shakespeare-től Örkényig és kortárs darabokig, Édith Piafként több mint ötszázszor lépett fel. A szombati előadás után mások mellett Eszenyi Enikő, Szacsvay László, Molnár Piroska és Benedek Miklós búcsúztatta.

Reklám