A magyar származású, nemzetközi hírű építész és bútortervező, Breuer Marcell és hét további építész-iparművész munkáiból nyílt kiállítás tegnap az Iparművészeti Múzeumban.

A 20. századi dizájntörténet kulcsfigurájának számító tervező gránit tárgyalóasztala mellett Molnár Farkasnak, Fischer Józsefnek, Kozma Lajosnak, Bierbauer Virgilnek, Kaesz Gyulának, Kovács Zsuzsának és Wágner Lászlónak a dolgozószoba-berendezései is megtekinthetők. A kiállítás megnyitóján az MTI tudósítása szerint Gerhardt Ferenc, a Magyar Nemzeti Bank alelnöke elmondta, hogy a tárlat egyik kulcsdarabja, Breuer tárgyalóasztala a bank értéktárprogramjának köszönhetően került a kiállításba. A bank az értéktárprogramban háromszázötvenhárommillió forintért vásárolt műtárgyakat – jelentették be tegnap.



