Megkezdődött tegnap Békéscsabán az immár huszadik alkalommal megrendezett, négy napig tartó Kolbászfesztivál, amely az ifjúsági töltőversennyel vette kezdetét, az érdeklődés nagyságát jelzi, hogy csak ebben a kategóriában kétszázötven csapat jelezte részvételi szándékát.

A vetélkedés közben a színpadon avatott mesterek mutatták be az érdeklődőknek a hús szakszerű gyúrásának fogásait. A rendezvény mindegyik napján lesz disznóvágás, a torokon és a káposztafőző-versenyeken a nevezésben részt vett települések csapatai, böllérei mutathatják be tudásukat.



