Elmaradt az olimpiai bajnok Kozák Danuta és világbajnok Kárász Anna újabb párbaja a szolnoki pótválogatón 200 méteren a világbajnoki szereplésért, az úgynevezett szétlövésen.
Ahogy azt várni lehetett, az 500 méteres távokon a második válogatót megnyerő egységek domináltak a szétlövésen. Kenu kettesben a Forgó Christopher, Sarudi Pál páros volt a legjobb, szoros versenyben vívta ki a világbajnoki részvételt. Meglepetésre a második válogatón győztes fiatal Ceiner Benjámin 5000 méteren legyőzte a háromszoros olimpiai bajnok Kammerer Zoltánt. Ráadásul szinte végig Ceiner ment elöl.



