Birminghamben tér vissza Marija Sarapova

Az orosz teniszezőnek ez lesz az első tornája füves borításon 2015 óta

Sport
  • 2018.04.18. - 16:50

A korábbi világelső Marija Sarapova a júniusi, birminghami teniszversenyen tér vissza a füves pályára.

Az orosz játékosnak ezen a borításon ez lesz az első tornája azóta, hogy 2015-ben, a wimbledoni elődöntőben kikapott az amerikai Serena Williamstől.

A 30 éves teniszező korábban kétszer, 2004-ben és 2005-ben is győzött az angliai viadalon, ahova tavaly is szabadkártyát kapott - akkor azonban combsérülése miatt végül a teljes füves pályás időszakot ki kellett hagynia.

Az ötszörös Grand Slam-győztes Sarapova tavaly áprilisban tért vissza meldonium-használatért kapott 15 hónapos eltiltásából. Azóta egyetlen versenyt nyert (októberben Tiencsinben), idei mérlege öt győzelem mellett négy vereség.

A birminghami tornát június 18. és 24. között rendezik.

Reklám