„A holokauszt a láthatóvá és kézzelfoghatóvá vált gonosz. Sok ember halt meg, emberek, remények, identitások, álmok milliói” – mondta Beata Szydlo pénteken az auschwitzi koncentrációs és megsemmisítő tábor felszabadulásának 72. évfordulóján, a holokauszt áldozatainak nemzetközi emléknapján.
Rámutatott a történelmi emlékezet szerepére. Auschwitzban alattomos, elképzelhetetlen gonosz öltött testet - fogalmazott -, és ezt ki kell mondani, hogy e tényt soha ne változtassák hazugsággá. Mint mondta, ezt a gonoszságot „német egyenruhába öltözött emberek okozták”. Auschwitz legfőbb üzenete az, hogy „a rosszat igazsággal és jóval kell legyőzni. Ez a mi kötelességünk azokkal szemben, akik itt vesztették életüket, és azokkal szemben is, akik túlélték, és egész életükkel azt kiáltják: ne felejtsétek, ne felejtsétek” – mondta Szydlo.



