Felgyújtották az észak-dakotai indiánok azt az olajvezetéket, amelyik többszöri tiltakozásuk ellenére az Álló Szikla nevű rezervátumon keresztül vezetve épülne meg.

A csővezeték ellen az évezredek óta ott élő sziúk és környezetvédők is hónapokon át tiltakoztak, és egészen mostanáig úgy tűnt, sikerül elérni, hogy másik nyomvonalon vigyék az olajat. Az őslakos indiánok ragaszkodnak ahhoz, hogy ez a föld 1851 óta hivatalos szerződés szerint is az övék, környezetvédők pedig azt mondják, hogy az olaj súlyosan beszennyezné a terület ivóvízbázisát.



