Végéhez érkezett a szentendrei Ferenczy Múzeumnak otthont adó Pajor-kúria teljes körű felújítása, így a 19. századi épület modern, látogatóbarát intézményként működhet tovább.
A három éve átadott épületet az intézmény előző vezetése újította fel több mint nyolcszázmillió forintos forrásból, helyreállítva a homlokzatokat, a belteret, a kert felől pedig új szárnyat építettek. Minderre azért volt szükség, mert a Fő téri régi épületet visszaszolgáltatták a szerb ortodox egyháznak, így az addig ott működő múzeumnak új otthonra volt szüksége. Most több mint százhatvanmillió forintos, uniós támogatásból befejezték a hátra lévő beruházásokat, így elkészült a könyvtár, egy múzeumpedagógiai foglalkoztató, irodák a kurátoroknak és a vezetésnek, valamint akadálymentesítették az épületet és klímarendszert telepítettek a műtárgyak védelmére – mondta lapunknak az új igazgató, Gulyás Gábor. A tervek részét képezte, hogy az épületben a klasszikus muzeológiai munkaterek is elhelyezést nyerhessenek.