Beethoven a Brunszvik-kastélyban

A Nemzeti Filharmonikusok koncertekkel emlékeznek a zeneszerzőre

Kultúra
  • 2017.07.12. - 01:09

A Nemzeti Filharmonikus Zenekar júliusban három alkalommal várják a közönséget Beethoven műveivel a martonvásári Brunszvik-kastély parkjában – írja a távirati iroda.

Beethoven két, saját korában forradalmian új hangvételűnek számító remekművét, az Egmont-nyitányt és az V. szimfóniát július 15-én Kovács János dirigálja. Egmont kedvesét Fodor Gabriella, a narrátort Kovács István alakítja. Az esten megszólal az V. szimfónia, a klasszikus repertoár egyik legismertebb alkotása is. Beethoven két fiatalkori szerzeményével kezdődik a július 22-i hangverseny Medveczky Ádám vezényletével. Az estet a komponista VII. szimfóniája zárja majd. A Nemzeti Énekkar karigazgatója, Somos Csaba vezényli július 29-én a sorozat utolsó koncertjét. A Krisztus az Olajfák hegyén Beethoven egyetlen, ritkán előadott oratóriuma, amelynek témája Jézus lelki vívódása a Gecsemáné-kertben. Szeráf szerepében Kolonits Klára (szoprán) hallható, Jézus szólamát Brickner Szabolcs (tenor) szólaltatja meg, Pétert Tomas Selc (basszus) alakítja.
Reklám