A Népligetig követték a térfigyelő kamerák annak az embernek az útját, aki két hete házi készítésű bombát robbantott Budapesten, a Teréz körúton két rendőr életveszélyes, illetve súlyos sérülését okozva – írta a Blikk.
Érdekesség, hogyha a Blikk által illusztrációként közölt térkép adatai valósak, akkor a merénylő épp a KNYF épületénél érkezett a Népligethez. Ez azért lehet fontos, mert az ügyészség kiemelten védett objektum, és azt az átlagos utcai térfigyelőknél lényegesen jobb felbontású kamerák veszik körül. Amennyiben utóbbiak felvételein feltűnik a robbantó, akkor elképzelhető, hogy felismerhető felvételek is készültek róla. A nyomozóhatóságok továbbra is hírzárlatot tartanak, az ügyön több száz szakember dolgozik. Lapunk úgy tudja, a vizsgálatot hátráltatja, hogy még a nyomozók előtt sem ismert a tettes motivációja. A Blikk által leírt útvonal hosszú túra, ami arra utal, hogy az elkövető magányos lehet, legalábbis tette végrehajtásában nem segítették olyanok, akik még a Belvárosban felvették volna kocsival, hogy minél gyorsabban elhagyhassa a bűncselekmény környékét.



