Nyílt napot tart holnap a Fővárosi Csatornázási Művek a dél-pesti szennyvíztisztító telepen, ahol tegnap iskolásokat fogadtak a szakemberek.

A fiatalok egyebek mellett megtudhatták, hogy a legkorszerűbb berendezések milyen módszerekkel ártalmatlanítják a városban összegyűlt kommunális szennyvizet, és miként készül abból olyan biogáz, amely a telep energiaigényének szükségleteit is képes fedezni. A rendszer részei az úgynevezett élőgépek, amelyek egy hatalmas botanikus kert egzotikus trópusi növényei. A dzsungelszerű növényzet gyökérzete olyan tulajdonságú, hogy szinte teljesen képes megtisztítani a Dunába kerülő szennyvizet.



