Át a vízen

Hat embernek ad munkát az újraindított komp

Krónika
  • 2017.05.27. - 01:30

Újraindult a kompközlekedés a Tiszán a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Dombrád és a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Cigánd között, a hajóval működtetett szállítóeszközt tegnap adták át a szabolcsi település folyópartján.

komp 20170527
(Fotó: MTI - Czeglédi Zsolt)

A komp működését először 1784-ben említették a hivatalos feljegyzések, a vízi jármű pedig egészen 1994-ig szállította az utasokat és a járműveket a Tisza két partja között. A komp újraindítására a helyieknek több mint huszonkét évet kellett várniuk – mondta Seszták Miklós fejlesztési miniszter.

Reklám