Egy avar korban élt tíz-tizenkét éves lány koponyájára bukkantak a régészek az M35-ös autópálya nyomvonalának megelőző feltárásán, a maradványon egy aranypánt is volt, a leletet tegnap mutatták be.

A távirati iroda tudósítása szerint a ritka és különlegesen értékes lelet a gyorsforgalmi út Debrecen és Berettyóújfalu közötti szakaszának építését megelőző feltáráson került elő a napokban, a debreceni Déri Múzeum régészei augusztus elejétől dolgoznak a területen. A 7. században élt kislány koponyáján talált aranypánt Hajdú-Bihar megyében egyedülálló, de az egész Kárpát-medencében is különleges, ugyanis ehhez hasonló csupán öt lelőhelyről került elő korábban. Dani János, a Déri Múzeum régészeti igazgatóhelyettese elmondta, hogy a restaurálást követően a nagyközönség hamarosan láthatja majd ezt a páratlan leletet.



