Köszönő körútra indult csütörtökön Donald Trump megválasztott amerikai elnök, ellátogatott a gazdasági nehézségekkel küzdő ipari államokba, a „rozsdaövezetekbe”.
Trump azt is bejelentette, hogy James Mattis nyugalmazott tábornokot jelöli védelmi miniszternek. Mattis négy évtizeden keresztül szolgált, harcolt az Öböl-háborúban, Dél-Afganisztánban és Irakban is. Közismertté 2004-ben, az iraki Fallúdzsa ostromakor vált. 2010-től 2013-as visszavonulásáig az amerikai haderők közel-keleti, észak-afrikai és közép-ázsiai műveleteiért felelős, úgynevezett Középső Parancsnokságát (Centcom) irányította, s folyamatos vitában állt az Obama-kormánnyal annak Iránnal kapcsolatos politikája miatt. A seregben „Veszett Kutya” (Mad Dog) néven emlegetett Mattis kinevezése kongresszusi jóváhagyást fog igényelni, a törvény szerint ugyanis védelmi miniszternek olyasvalakit lehet kinevezni, aki legalább hét éve távozott az aktív szolgálatból.



