Leomlott egy kaszárnya épületének egy része tegnap hajnalban a nyugat-szibériai Omszk városában, a szerencsétlenségben huszonhárom katona életét vesztette – közölte az orosz védelmi minisztérium.
A mentésben dolgozók kiemelték a leszakadt épületrész romjai alól mind a negyvenkét keresett katonát, de huszonhármat közülük holtan találtak.
A tegnap reggeli hivatalos közlés szerint az ügyben gondatlanság és a biztonsági előírások megsértése címén indítottak bűnügyi eljárást az orosz hadsereg középső katonai körzetének nyomozati szervei. Igor Konasenkov vezérőrnagy, a védelmi tárca szóvivője korábban megerősítette, hogy két éve, 2013-ban felújított laktanyaépületről van szó, egyúttal úgy nyilatkozott, hogy nem ez okozhatta az épület egy részének leomlását.
A TASZSZ hírügynökség ezzel szemben később arról jelentett, hogy az Omszkhoz közeli Szvetlij faluban található épületen két éve hanyag felújítást végeztek, megváltoztatva annak szerkezeti jellemzőit, s minden bizonnyal ez okozta a balesetet.



