Komoly veszélyben van a magyarországi vas- és acélipar jövője, a területen dolgozó munkavállalók munkahelyeinek biztonsága, ezért a Vasas Szakszervezeti Szövetség tagjai Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter segítségét kérték a megoldási javaslatokat is tartalmazó levelükben, amelyet a távirati irodához is eljuttattak.
A vasasszövetség emlékeztetett arra, hogy az orosz-ukrán főrészvényesi körbe tartozó ISD Dunaferr társaságcsoport, valamint az Ózdi Acélművek Kft. rendkívül válságos helyzetben van. A szakszervezet kéri, hogy őrizzék meg a munkahelyeket és állapítsanak meg garantált minimális árat.



