Karol Nawrocki lengyel államfő meghívására közösen emlékezünk ma az 1956-os poznani munkásfelkelésre – közölte Magyarország köztársasági elnöke vasárnap a Facebook-oldalán.
Sulyok Tamás azt írta, hogy a munkásfelkelés a hetven évvel ezelőtti magyarországi forradalom egyik közvetlen előzményének is tekinthető.
Közölte, a lengyel államfővel alkalmuk nyílt egyeztetni a történelmi magyar-lengyel kapcsolatok jelenlegi helyzetéről és a jövőbeni elképzelésekről is.







