Harry és Meghan királyi rezidenciákon száll meg júliusban

A sussexi hercegi pár gyermekeivel együtt Nagy-Britanniába utazik, de továbbra sem világos, találkoznak-e Károly királlyal

Bulvár
  • 2026.06.28. - 17:44
Cikk borítókép
Meghan Markle férjével, Harry herceggelAFP/Pool/Jonathan Brady

Harry herceg és felesége, Meghan Markle júliusi nagy-britanniai látogatásuk során királyi rezidenciákon is megszállnak, írta a Yahoo News az AFP értesüléseire hivatkozva. A lap szerint a sussexi hercegi pár hét éves fiával, Archie-val és ötéves lányával, Lilibettel együtt érkezik az Egyesült Királyságba, és az út során királyi, valamint magánszálláshelyeket is igénybe vesznek.

A BBC korábban arról számolt be, hogy Harry és Meghan III. Károly király vendégei lesznek egy meg nem nevezett királyi birtokon. A brit sajtó szerint Harry korábbi látogatásai alkalmával még elutasította az ilyen jellegű elhelyezést, ezért a mostani döntést többen a családi viszonyok lehetséges enyhüléseként értelmezik.

A pár 2020-ban költözött Észak-Amerikába, és a királyi családdal kiéleződő konfliktus közepette visszalépett hivatalos kötelezettségeitől. Azóta Kaliforniában élnek. Harry júliusi útjának közvetlen apropója az, hogy megkezdődik a visszaszámlálás a jövő évi birminghami Invictus Games előtt, amelyet a herceg 2014-ben alapított sebesült veteránok számára.

Harry korábban többször is jelezte, hogy szeretne kibékülni apjával, ám továbbra sem tudni, sor kerül-e személyes találkozóra a mostani látogatás alatt. A brit sajtó szerint utoljára 2025 szeptemberében látta röviden a rákkezelés alatt álló, 77 éves uralkodót a londoni Clarence House-ban. Károly király pedig legutóbb 2022-ben, II. Erzsébet trónra lépésének jubileumi ünnepségein találkozott unokáival, Archie-val és Lilibettel.

Reklám