Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök azt mondta, hogy Izrael a dél-libanoni biztonsági övezetben marad, „amíg csak szükséges”, míg Israel Katz védelmi miniszter óva intette Iránt attól, hogy válaszoljon az ottani izraeli katonai műveletekre.
Netanjahu csütörtökön az új harci tisztek átadási ünnepségén azt mondta, hogy Izrael a pusztán ellenőrzött területekről Dél-Libanon „irányító terepévé” váltott, beleértve a Beaufort közelében lévő állásokat is, és nem fog kivonulni.
„Nem fogunk kivonulni belőle” – mondta Netanjahu. „Meg fogjuk védeni az északi lakosokat és az összes izraeli állampolgárt attól.”
Netanjahu azt mondta, hogy Katzzal együtt utasították az izraeli hadsereget, hogy szabadon cselekedjenek az izraeli csapatokat vagy közösségeket fenyegető veszélyekkel szemben Észak-Izraelben.
Katz egyértelműbben kapcsolta össze Libanont Iránnal. Azt mondta, hogy Izrael a nyomás ellenére sem fogja „időkorlát nélkül” elhagyni biztonsági övezeteit Libanonban, Szíriában vagy Gázában, és figyelmeztette Teheránt, hogy ne kezelje az izraeli fellépést Libanonban a helyzet szélesebb körű eszkalációjának kiváltó okaként.
„Ha Irán a libanoni tetteink miatt, vagy bármilyen más okból megtámadja Izraelt, teljes erővel fogjuk támadni” – mondta Katz, hozzátéve, hogy Izrael világossá fogja tenni – szerinte – a két fél közötti hatalmi szakadékot – írja az Iranintl.
Netanjahu megismételte Izrael azon kijelentését, hogy Irán nukleáris programjával kapcsolatban „megállapodással vagy anélkül” nem juthat atomfegyverekhez, amíg ő miniszterelnök.







