Philadelphiában feltörtek egy 750 000 dollár (259 millió forint) értékű tízcentesekkel telerakott teherautót. A gyanúsítottak a rakomány egy részét elvitték, de több ezer 10 centes érmét szétszórva hagytak egy parkolóban – írja a Sky News cikke alapján az Origo.
A rendőrség szerint a tolvajok legalább 100 000 dollárt (34 millió forint) loptak el – írt meg az Origo.
Azt egyelőre nem tudni, hogyan vittek el ennyi érmét.
A lopást csütörtökön reggel 6 óra körül jelentették. A sofőr szerdán vette fel az érméket a philadelphiai pénzverdétől, és csütörtökön Floridába akarta szállítani.
A kiérkező rendőrök több ezer tízcentest találtak szétszórva a parkolóban.
Egyelőre nem történt letartóztatás, a hatóságok vizsgálják, hogy mekkora pénzösszeget loptak el.







