José Mourinho, a világ egyik legsikeresebb labdarúgóedzője sose tartozott a jó fiúk közé.
Bármennyire is eredményes volt a csapataival, ha nem tetszett neki a pályán mutatott játék, botrányosan tudott viselkedni. Az oldalvonal mellőli arrogáns mutogatásairól, vizespalack-rúgásairól és dühös grimaszairól készített fotókból jól megélt a sajtó. Mérgét nemegyszer töltötte ki a média munkatársain, a játékvezetőkön, a szurkolókon, a vezetőségen, vagy az ellenfél csapatának edzőjén. Bárkin, aki szembejött. Csípős megjegyzéseinek nyila mély sebeket ejtett. No de ez a múlt! Tizenegy hónapig munka nélkül maradt (a Manchester United tavaly szezon közben menesztette és csak idén november 20-án nevezték ki a Tottenham Hotspur vezetőedzőjének), volt ideje megemberelni magát és csiszolni a stílusán. Hogy a változás mélyről jön-e, még nem tudni, de a portugál tréner újabban egészen emberi arcot mutat. Első nyilvános sajtótájékoztatóján azt mondta, pályafutása során sok hibát követett el, ezeket nem fogja újra elkövetni, új hibákat ejt majd. Pár nappal később a Tottenham Olympiakosz elleni BL-meccsét követően az egyik őket segítő labdaszedő gyerek felé tett barátságos gesztust, még a csapat közös ebédjére is meghívta. Most pedig a Spurs december 26-i Premier League mérkőzése előtt a pálya szélén a karácsonyi élményeit firtató, közhelyes kérdésre fájdalmas és meglepő választ adott: „Őszintén szólva nagyon szomorúan telt, meghalt a kutyám, és a kutyám a családom része.” Egészen emberi…



