Cirkusz

Korner

Sport
  • 2019.09.20. - 01:07

Nagy a baj. A legnépszerűbb török labdarúgó-együttes, a bajnok Galatasaray úgy állt fel Bruges-ben a belga ezüstérmes ellen a Bajnokok Ligája A csoportjának nyitómeccsén, hogy a kezdő tizenegybe egyetlen török játékos se került.

Annyira nemzetközivé lett már az európai foci, hogy még egy ilyen nagy labdarúgó-hagyományokkal bíró nemzet, mint a török is képes volt úgy kiállni klubcsapatával a szurkolói elé (még ha idegenben is), hogy egyetlen játékosában sem csörgedezett a türkök vére. Ilyen csúfság a BL-ben csak egyszer fordult elő: 2016-ban a Besiktas–Napoli mérkőzésen. A bevásárolt és (ki)kölcsönzött idegenlégiósok nem is váltották meg a világot. Mindössze egy kaput eltaláló lövésre futotta a török becenevén Cim Bom csapatától. A vezetőedző, na ő legalább török (Fatih Terim) – a mindig rendkívül hangos szurkolótáboruk örömére – a hatvanadik percben beküldte a dán származású török válogatott Emre Mort, majd a kilencvenedikben tovább kozmetikázta az idegenlégiós/török arányt azzal, hogy a Fenerbahçe-ből frissen igazolt másik válogatott, Şener Özbayraklı is kapott pár hosszabbításos percet. Kész cirkusz.

Reklám