Évforduló

Kányádi Sándor költőt köszöntötte Áder János

Kultúra
  • 2015.02.25. - 15:27

Áder János köztársasági elnök tiszteletvacsorát adott tegnap este Kányádi Sándornak, a költő első könyve megjelenésének hatvanadik évfordulója alkalmából és irodalmi munkásságának elismeréséért.

Áder 20150225
(Fotó: Kövesdi Andrea)

A Nemzet Művésze-díjjal, Kossuth-díjjal és a Magyar Köztársasági Érdemrend nagykeresztjével is kitüntetett erdélyi író a kolozsvári Bolyai Tudományegyetem Nyelv- és Irodalomtudományi Karán szerzett magyar-irodalom szakos tanári diplomát 1954-ben. Költőként Páskándi Géza fedezte fel. Ő közölte 1950-ben első versét a bukaresti Ifjúmunkás című lapban. Első verseskötete 1955-ben Virágzik a cseresznyefa címmel jelent meg, majd az 1964-es Harmat a csillagon című kötete emelte a magyar irodalom élvonalába. Méltatói szerint kimunkálta a csak rá jellemző nagy verskompozíciókat, amelyek egybeolvasztják az archaikus és modern költészeti elemeket.

Reklám