Törésvonalak VIDEÓ

Lovas István műsora

Belföld
  • 2014.12.01. - 14:07

A mai napig a nyugati és a hazai baloldali és liberális értelmiség fejében is általánosan elfogadott az a nézet, hogy a nácizmus egy gonosz eszmére alapozott gyakorlat volt, ugyanakkor a kommunizmus pedig egy pozitív, humanista, világmegváltó szándékú, tehát filozófiailag becsülendő eszme volt, ami eltorzult. Bár igaz, hogy belehalt 100 millió ember, de ez nem számít – jelentette ki Tóth Gy. László politológus az Echo Tv Törésvonalak című műsorában.

Hozzátette: az a szörnyű, hogy napjainkban Nyugat-Európában is sokan hibának tartják, ha a nácizmus és a kommunizmus közé egyenlőségjelet teszünk, ugyanis ők ezt felháborítónak tartják, mert úgy gondolják, a két diktatúra teljesen másfajta elbírálást érdemel. Tóth Gy. László közlése szerint Marx és Lenin gondolataiból logikusan következik az emberirtás. A vöröscsillag semmiben sem különbözik a horogkereszttől. Torba Tamás közgazdász arra mutatott rá, hogy a sztalini rendszer is üldözte a zsidóságot, de napjainkban mindenki azzal van elfoglalva, hogy a nácik üldözték a zsidóságot, pedig a zsidók a Szovjetunióban is üldözöttek voltak, és nemcsak a II. világháborúig, hanem még a ’70-es, ’80-as években is.

 

 

Reklám