Formai boogie

A szlovák alkotmánybíróságnak nem volt mersze, nem volt bátorsága még csak mérlegelni sem Robert Fico magyarellenes törvényét

Ajánló
  • 2014.09.17. - 19:29

A szlovák alkotmánybíróságnak nem volt mersze, nem volt bátorsága még csak mérlegelni sem Robert Fico magyarellenes törvényét, amelyet a határon túli magyarság egyszerűsített honosítására vonatkozó jogszabály „ellentörvényeként” fogadtatott el a pozsonyi parlamenttel – sebtében, bosszúból. Szerintem már napok, hetek, hónapok óta, „reggel, délben, este” sem azt figyelték, azt keresték a taláros úriemberek, hogy „mikor melyik állomáson szólal meg a boogie”, hanem azt kutatták, azt vizslatták, hol akadhat mutatóujjuk egy tetszetős kis formai hibába, egy árva formai hivatkozási alapba. Idejük pedig volt erre bőven, hiszen a beadvány, amelyről tegnap ily bölcsen döntöttek, 2011 óta hevert az asztalukon. Nem kapkodták el, de legalább eredményes munkát végeztek. No, hát nem ők tehetnek róla, csak ilyen formájuk – írja jegyzetében Szabó Palócz Attila lapszerkesztő.

A teljes cikk a csütörtöki Magyar Hírlapban olvasható.

Reklám