Belföld

Társadalmi egyeztetésen van a „fiatalítás” címén eltávolított katonák visszavétele

Ruszin-Szendi Romulusz szerint sok kiváló katona kényszerült méltatlan körülmények között távozni a szolgálatból

Már társadalmi egyeztetésen van a „fiatalítás” címén eltávolított katonák visszavételét lehetővé tevő jogszabály-módosítás, írja Ruszin-Szendi Romulusz honvédelmi miniszter Facebook - oldalán.

Társadalmi egyeztetésen van a „fiatalítás” címén eltávolított katonák visszavétele
Ruszin-Szendi Romulusz honvédelmi miniszter
Fotó: Facebook/Dr. Ruszin-Szendi Romulusz

Az Orbán-kormány egy kormányrendeletben felmentette a szolgálat alól azokat a honvédeket, akik betöltötték a 45. életévüket, és legalább 25 évet töltöttek el az állományban.

"Sok kiváló katona kényszerült méltatlan körülmények között távozni a szolgálatból, nem azért, mert ne lett volna szükség a tudásukra, tapasztalatukra vagy elhivatottságukra. Hiszünk abban, hogy minden, a katonákkal szemben igazságtalanul és méltatlanul elkövetett döntést helyre kell hozni. A Magyar Honvédségnek szüksége van a tapasztalatra, a tudásra és azokra az emberekre, akik életüket a haza szolgálatára tették fel" – írta a miniszter.

Kapcsolódó írásaink