Nő a bundázással gyanúsítottak száma

Kézilabda

Sport
  • 2017.09.21. - 00:17

Újabb három embert hallgatott ki gyanúsítottként a Budapesti Nyomozó Ügyészség a kézilabda-mérkőzésekkel kapcsolatos vesztegetés miatt indított nyomozása során, s ezzel kilencre nőtt a gyanúsítottak száma.

A Fővárosi Főügyészség közleményében azt írja, hogy a „jelenleg rendelkezésre álló adatok szerint egyes klubcsapatok vezetői, illetve edzői a mérkőzések eredményének befolyásolása érdekében kínáltak fel jogtalan előnyt (alkalmanként több százezer forintot), amit az érintett játékvezetők elfogadtak”. A hivatal június hetedikén több helyszínen tartott házkutatást, s ezek során iratokat és tárgyi bizonyítékokat foglalt le, és hat embert hallgatott ki gyanúsítottként, most pedig újabb hármat. Az ügyészség tájékoztatásából kiderül: négy játékvezető, két edző, két klubelnök és a Magyar Kézilabda Szövetség (MKSZ) egyik tisztségviselője gyanúsított. Valamenynyien szabadlábon védekezhetnek.

Reklám