Az 1956-os forradalom és szabadságharc hatvanadik évfordulója alkalmából két kiállítás is nyílt tegnap a debreceni Déri Múzeumban: az ’56 – Egy végtelen mondat című tárlaton az akkori eseményekhez kapcsolódó tárgyi emlékeket, a Formába öntött forradalom – 1956 emlékezete című kiállításon pedig képzőművészeti alkotásokat láthat a közönség.

Előbbin egy magángyűjtő, illetve a Hadtörténeti Múzeum anyaga, utóbbin pedig a forradalom hatására született alkotások szerepelnek. A város központi helyszínein pedig Csepel teherautó (képünkön), egy T34-es tank, illetve egy ágyú is látható. A két tárlatot Simicskó István honvédelmi miniszter és Papp László debreceni polgármester nyitotta meg.



