Vinczeffy László Munkácsy-díjas erdélyi festő- és szobrászművész képeit és néhány plasztikáját mutatja be az a kiállítás, amely Fénytörések címmel péntek este nyílik Budapesten, a Vigadó Galériában.
A Sepsiszentgyörgyön élő festő- és szobrászművész korai munkásságára a valóságot átíró elbeszélésmód, a szürrealisztikus megközelítés a jellemző – olvasható a Magyar Művészeti Akadémia honlapján. A művészt nem elégítette ki a kétdimenziós táblakép kötöttsége, ezért szobrászati objektumokat, nyers, alig megmunkált rönköket, lesimított, organikus térplasztikákat és a képekkel leginkább rokonítható, azokkal feleselő, színes, dekoratív alakzatokat hozott létre. Nagyobb méretű változataik állandó kiállításon láthatók szülőfalujában, Atyhában, ahol a 2014-ben megnyitott Kakasülő Galériában nyaranta meghívott magyarországi és erdélyi képzőművészek állítanak ki. Vinczeffy László, a Magyar Művészeti Akadémia (MMA) rendes tagja 1946-ban született Atyhában. Művészi munkásságát 2008-ban Munkácsy-díjjal jutalmazták.



