Magyarországra megbízható és partneri viszonyt kínáló szövetségesként tekintenek Washingtonban, és a magyar–amerikai viszonyban fordulat következett be Donald Trump elnökké választása után – hangsúlyozta Washingtonban Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára.
Kétnapos látogatása során az államtitkár mások mellett Wess Mitchell külügyi államtitkárral, Kurt Volker ukrajnai ügyekért felelős különmegbízottal és Dan Brouillette energiaügyi miniszterhelyettessel is tárgyalt. Közlése szerint a közép-európai energiabiztonság, a magyar–amerikai védelmi együttműködés és a közel-keleti üldözött keresztények védelme voltak a fő témák. Időközben az Ifjúsági Kereszténydemokrata Szövetség (IKSZ) megállapodást kötött az amerikai Republikánus Párt ifjúság szervezetével, a YRNF-vel (Young Republican National Federation).