Visszaverték az Iszlám Állam nevű terrorszervezet harcosainak támadását Irak Szaláheddín kormányzóságában szerdán a kormányerőkkel szövetséges síita milíciák - közölte egy névtelenséget kérő helyi tisztségviselő.
A szélsőségesek a hajnali órákban indítottak offenzívát a bagdadi vezetéssel szövetséges Hasd es-Saabi (Népi Mozgósítás) nevű, főként síitákat, de keresztényeket és jazidiket is tömörítő félkatonai szervezet katonáinak állásai ellen a Tigris folyó nyugati partján fekvő Hamrín hegységben.
A heves összecsapásokban a milícia legalább két katonája életét vesztette és öten megsebesültek - mondta az illetékes. Az iszlamisták azután futamodtak meg, hogy az iraki hadsereg és rendőrség egységeit harci helikopterekkel erősítették meg.
Ahmed adzs-Dzsubúri kormányzó hétfőn arról beszélt, hogy az Iszlám Állam szinte naponta indít támadásokat a kormányzóság keleti csücskében fekvő hegyvidékről Szamarra, Dúr és Alam városa ellen.
A Hasd es-Saabi tavaly októberben indított hadműveletet a Szaláheddin kormányzóság központjától, Tikríttől 100 kilométerre délkeltre, hogy megtisztítsák a hegyeket a szélsőségesektől, de csak részben jártak sikerrel.



