A magyar vetőmag-előállítás magas szinten, nagy hatásfokkal, innovatívan működik, ezt az előnyt meg kell őrizni a következő negyedszázadra is – hangzott el a Vetőmag Szövetség Szakmaközi Szervezet és Terméktanács huszonöt éves jubileumi konferenciáján.

Magyarországnak történelmileg van egy nagyon jó nemesítési háttere, az itthon született fajták és hibridek mindenhol megállják a helyüket a világon. Olyan vetőmag nemesítő, előállító és kezelő módszereket fejlesztettünk ki, amelyeket világszerte elismernek – nyilatkozta lapunknak Takács Géza, a Vetőmag Szövetség Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke. Hozzátette, egy új termék nemesítése, létrehozása legalább tíz, de inkább tizenöt év és közben folyamatosan nyitottnak kell lenni az új és még újabb megoldásokra, ebben rejlik a hazai szakma innovatív hozzáállása.
Takács Géza a hazai vetőmag szakma legnagyobb eredményének azt tartja, hogy a legjobb minőségű vetőmag Magyarországon születik, ami sok fontos összetevőnek köszönhető, de leginkább a folyamatos törekvés az új és még újabb fejlesztésekre, valamint az a széles körű szakmai összefogás ami jellemzi a hazai ágazatot.
A hazai vetőmag szektor Magyarország egyik legprofesszionálisabb mezőgazdasági ágazata. Szakmai színvonalát és eredményeit nemzetközileg is számon tartják, kimagasló exportteljesítménye, a magyar vetőmag iránti töretlen kereslet pedig ennek gazdasági alátámasztását jelenti. Szakemberek generációinak tudása, szorgalma és odafigyelése építette fel ezt az elismertséget – hangsúlyozta köszöntőjében Feldman Zsolt, az Agrárminisztérium mezőgazdaságért felelős államtitkára. Kiemelte, a Vetőmag Szövetség Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elmúlt huszonöt éves munkájának kulcsszerepe volt a magyar vetőmagok elfogadottságának növelésében itthon és külföldön egyaránt, hiszen sikerrel fogta össze ezt a szakmai közösséget, szervezte a mindennapi munkát és képviselte azt mindenfelé a nagyvilágban.



