Vérfagyasztó leszállás

Mentőhelikopter baleset

Krónika
  • 2017.09.27. - 00:35

Leszakította a felsővezetéket egy mentőhelikopter hétfőn este a Pest megyei Őrbottyánban. A légijármű egy férfiért érkezett a településre, aki súlyos sérüléseket szenvedett, amikor elgázolta egy autó.

A leszakadt kábel megsebesített egy közelben tartózkodó idős asszonyt, aki szerencséjére nem szenvedett áramütést. A helikopter rotorja annyira összeroncsolódott, hogy a jármű üzemképtelen lett, a szükséges alkatrészeket csak Németországból lehet beszerezni, s a gép javítását tegnap megkezdték a szakemberek. Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat kommunikációs vezetője az MTI-nek elmondta, hogy a sérülteket mentőautó szállította kórházba. A történteket a rendőrség váci kapitánysága műszaki és repülési szakértők bevonásával vizsgálja.
Reklám