Vasárnap rendezik a 2xBalaton-átúszást

Zamárdiból Tihanyba és onnan Zamárdiba úsznak a versenyzők

Sport
  • 2015.08.07. - 13:33

A rossz idő miatt augusztus 9-ére halasztották a I love Balaton 2x úszóversenyt, az ország egyedüli napon belül kétszeri Balaton-átuszó versenyét. A résztvevők Zamárdiból indulnak és oda érkeznek vissza Tihany érintésével.

A versenyzők egyenként 2,2 km-es hosszt úszhatnak Zamárdi és Tihany között, de lesz családi táv, ami összesen 2 km hosszú lesz. Nevezés a Zamárdi szabad strandon lehet (Zamárdi, Keszeg utca – Kilátó utca által határolt terület).

A nevezés időpontja:

-2x táv: 8:00-12:30
-2000m: 8:00-11:00

A rajt időpontja: 
-2x táv: 9:00-11:00 között és 12:00-13:00 között
-2000m: 11:10-11:50 között

A rendezők a 2x úszás limit idejét a fordítóig: 2 óra 10 percben határozzák meg, a teljes távot 4 óra 20 percen belül kell teljesíteni. A szintidő kiszámításánál a Balaton-átúszás (5,2 km, Révfülöp-Balatonboglár) és a 2013, 2014 I love Balaton 2X mezőnyének eredményeit vették figyelembe.

Fontos tudni, hogy Tihanyi Garda Hotel strandján kialakított fordító pontból15:10 után nem engedünk vissza induló úszót indítani, szintidő túllépés miatt. 17:20-kor pálya zárás lesz, vagyis aki ebben az időpontban még a vízben tartózkodik és versenyzik, annak megszakítjuk a versenyét és hajóval a partra szállítjuk.

Reklám