Varga Judit: A kormány nyitott a párbeszédre

Államtitkári interjú

Külföld
  • 2019.02.01. - 04:24

Az osztrák Kurier-nak adott interjút Varga Judit EU-s kapcsolatokért felelős államtitkár, amelyben elmondta: Budapest erős NATO-szövetséges, Magyarország Európa szerves része.

Az EP-választások kapcsán Varga jelezte: láthatóan a bevándorlás és a biztonság érdekli legjobban az európai embereket, s ez osztja migrációellenes és migrációpárti táborra az EP-t is. Az utóbbiak politikai eszköze a Sargentini-jelentés, vélte, hozzátéve: nincs demokráciadeficit Magyarországon, a kormány mindig készen áll a párbeszédre. A sajtószabadság kapcsán azt mondta: továbbra is baloldali médiatúlsúly van. Szó esett George Sorosról is, aki Varga szerint úgy akar befolyást gyakorolni a világra, hogy erre semmilyen választói felhatalmazást nem kapott.
Reklám