Második mérkőzését is megnyerte a Gojangban zajló EIHC-tornán a magyar jégkorong-válogatott. A mieink a tegnapi Japán elleni sikert követően ezúttal a házigazda Dél-Korea együttese ellen diadalmaskodtak 4-1-re.

A magyar válogatottat a házigazda dél-koreai együttes sem tudta megállítani. Fotó:facebook.com/magyarjegkorong
A jövő évi olimpiára készülő hazaiak a torna első napján az A-csoportos Dániát verték 4-1 arányban. A összecsapáson is az Ázsiai alakulat került előnybe Woo Jeon révén, de még az első harmadban válaszolni tudott magyar részről Nagy Krisztián. A második 20 perc már egyértelműen a mieinkről szólt: a második gólját elérő Nagy mellett Erdély Csanád és Galló Vilmos is betalált, utóbbi ráadásul a záró játékrészben ismét feliratkozott az eredményjelzőre. A koreaiak még egy alkalommal mattolták Bálizs Bencét, így a vége 5-2 lett a magyar csapat javára.
Folytatás szombaton, itteni idő szerint hajnali öt órától, ellenfelünk akkor Dánia lesz.