Tudásközpontot alapított az Opel Szentgotthárdon

Gazdaság
  • 2015.09.11. - 01:23

Félmilliárd forintos beruházással létesített tudásközpontot Szentgotthárdon az Opel.

Az új központban automatikai technikus, gépi forgácsoló és villanyszerelő szakmák oktatásához alakítottak ki műhelyeket, és ugyanitt hozták létre a szombathelyi gépészmérnöki képzés gyakorlati oktatóbázisát is. A kormány százötvenmillió forintos támogatást nyújtott a fejlesztéshez. Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter az avatóünnepségen aláhúzta: hazánk továbbra is az európai autógyártás zászlóshajója kíván maradni, ehhez azonban nemcsak az infrastruktúra fejlesztésére van szükség, hanem a szakképzésre is.

Joachim Koschnicke, az Opel Group alelnöke hangsúlyozta: itteni gyáruk továbbra is kiemelt szerepet tölt majd be az Opel termékstratégiájában, az Opel Astra típusokat a jövőben kizárólag a szentgotthárdi motorokkal szerelik fel. Az új tudásközpont hatalmas lépés abba az irányba, hogy hosszú távra biztosítsa a cég szakember-utánpótlását.
Reklám