Bíróságon támadta meg az adatvédelmi hatóság negyvenmillió forintos bírságot tartalmazó határozatát a Magyarországi Szcientológia Egyház, az első tárgyalást már megtartották, zárt ajtók mögött.
A NAIH a vizsgálat alapján meghozott határozatában megtiltotta a további jogellenes adatkezelést, emellett az egyházat és a központi szervezetet egyaránt a maximális húszmillió forint, összesen negyvenmillió forint adatvédelmi bírság megfizetésére kötelezte. Péterfalvi Attila lapunknak azt mondta, ilyen szintű jogsértéssel még nem találkoztak, az egyház gyakorlatilag az összes adatvédelmi szabályt megszegte. A szcientológusok azonban bíróságon támadták meg a NAIH közigazgatási határozatát, amelynek első fordulóját tartották csütörtökön zárt ajtók mögött a Fővárosi Törvényszéken.
A rendőrség is nyomozásba kezdett 2017 októberében. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal embereivel együtt egy napra megszállták az egyház Váci úti központját, emellett sajtóértesülések szerint még több mint harminc helyszínen tartottak házkutatást és dokumentumokat, adathordozókat foglaltak le. Lapunk kérésére az ORFK sajtóosztálya azt közölte, hogy az ügyben a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda jelenleg is személyes adattal visszaélés és más bűncselekmények gyanúja miatt folytat nyomozást ismeretlen tettes ellen. A nyomozás érdekeire hivatkozva azonban bővebb tájékoztatást nem adtak.



